Spring naar inhoud

11de klassen naar Den Haag

Op 23 januari vertrokken in alle vroegte twee bussen vol met 11 hv klassen naar Den Haag. Hier werden zij omstreeks 10.00 uur verwacht door voorlichtingscentrum ProDemos. 

Er werd uitleg gegeven over de werking van de parlementaire democratie, de leerlingen kregen de kans om een echt debat voor te bereiden en te voeren. Daarnaast werd er een bezoek gebracht aan de Eerste- en de Tweede Kamer. In de Tweede Kamer werden enkele debatten gevoerd - onder andere over de veiligheid in universiteiten en er was een motie ingediend door Henri Bontebal over het te veel indienen van moties. Sommige leerlingen hebben zelfs een praatje kunnen maken met een politicus. 

We sloten de dagen af met een maaltijd in de stad om vervolgens weer de lange rit terug naar Groningen te maken. Het was een groot succes waarbij de geschiedenis en de democratie hoogtij vierde! 

Bedankt iedereen (leerlingen & collega's) voor de leuke dag! Namens Iris van den Brand (docent geschiedenis) en Maarten Plutschouw (docent maatschappijleer).